16.7 C
duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Cupa UEFA: Mutu şi Contra au marcat câte un gol în meciurile din prima manşă a sferturilor

Fotbal – Cupa UEFA: Mutu şi Contra au marcat câte un gol în meciurile din prima manşă a sferturilor

Atacantul român Adrian Mutu a marcat un gol pentru Fiorentina, în meciul susţinut joi seară, pe teren propriu, contra lui PSV Eindhoven, scor 1-1, la fel ca şi fundaşul Cosmin Contra, care a înscris pentru Getafe în egalul cu Bayern Munchen.

Rezultatele de joi din prima manşă a sferturilor de finală:

Fiorentina-PSV Eindhoven 1-1 (Mutu 56/Koevermans 63). Adrian Mutu a fost integralist la gazde.

Bayern-Getafe 1-1 (Toni 26/Contra 90). Cosmin Contra a fost introdus la oaspeţi în minutul 78.

Rangers-Sporting 0-0

Bayer Leverkusen-Zenit Sankt Petersburg 1-4 (Kiessling 33/Arşavin 20, Pograbniak 52, Aniukov 61, Denisov 64)

Manşele secunde vor avea loc la 10 aprilie.