22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova a învins pe FC Vaslui cu 2-1!!

Fotbal: Universitatea Craiova a învins pe FC Vaslui cu 2-1!!

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu pe FC Vaslui, cu scorul de 2-1 (1-1), în cadrul etapei a 25-a a Ligii I. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 23 prin Sorin Frunză, care l-a învins pe Bornescu cu un şut de la 20 de metri în urma unei acţiuni personale. Florin Costea a egalat în minutul 44, reluînd în plasă de la zece metri o minge şutată de Wobay şi respinsă în faţă de portarul Hăisan. Acelaşi Costea a marcat golul victoriei în minutul 89, când a trimis în poartă din şase metri o minge centrată de pe partea dreaptă de Dănănae.
Antrenorul Nicolo Napoli a folosit următoarea formaţie: Bornescu – Dănănae, Stoica, Mitchell, Rose – Prepeliţă, Dilevski ('46 Tănasă, '51 Luţu), A. Ionescu – Wobay, Fl. Costea ('90 Săceanu) – Baird.