18.3 C
marți, 4 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Marica şi Sergiu Radu, titulari în meciul Energie Cottbus-VfB Stuttgart 0-1

Jucătorii români Ciprian Marica şi Sergiu Radu au fost titulari în partida pe care echipa lor VfB Stuttgart a câştigat-o marţi seară cu scorul de 1-0 în faţa lui Energie Cottbus, în etapa a 22-a din Bundesliga. Sergiu Radu a evoluat până în minutul 84, când a fost schimbat de Beck, în timp ce Marica a jucat până în minutul 90, când a fost înlocuit cu Da Silva. Ovidiu Burcă a fost rezervă la gazdele de la Energie Cottbus.
Golul victoriei lui VfB Stuttgart a fost reuşit de Fernando Meira, în minutul 30. După 23 de etape, liderul clasamentului în prima ligă germană este Bayern Munchen, cu 50 de puncte, urmat de Werder Bremen cu 43 de puncte şi Hamburg cu 42 de puncte. Stuttgart este pe locul 6, cu 37 de puncte, iar Energie ocupă ultima poziţie, cu 17 puncte.