9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Cupa Spaniei: Contra a fost integralist la Getafe în victoria cu Racing Santander, scor 3-1

Fotbal – Cupa Spaniei: Contra a fost integralist la Getafe în victoria cu Racing Santander, scor 3-1

Fundaşul român Cosmin Contra a fost integralist în meciul pe care echipa sa, Getafe, l-a câştigat joi seară cu scorul de 3-1 în faţa grupării Racing Santander, în prima manşă a semifinalelor Cupei Spaniei, informează ediţia online a cotidianului Marca. Pentru gazde au înscris De la Red (24), Casquero (57) şi Manu de Moral (82), în timp ce pentru Racing a marcat Smolarek, în minutul 27. Contra a primit un cartonaş galben în minutul 72. În prima semifinală, Barcelona a remizat cu Valencia, scor 1-1.
Manşele secunde vor avea loc pe 19 şi 20 martie.