9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Adrian Mutu ar putea lipsi o lună de pe teren

Fotbal: Adrian Mutu ar putea lipsi o lună de pe teren

Atacantul român al Fiorentinei, Adrian Mutu, accidentat în timpul partidei cu AS Roma, a fost diagnosticat cu trumatism contuziv cu entorsă la genunchiul stâng, ceea ce i-a afectat şi ligamentul colateral median intern, informează site-ul oficial al formaţiei italiene.
Mutu va efectua, în cursul zilei de astăzi, un examen medical pentru a se stabili un diagnostic exact, dar şi durata absenţei de pe teren.
Atacantul român s-a accidentat, duminică, în minutul 39 al partidei cu AS Roma, din campionatului Italiei, după un duel cu portarul advers, Doni, şi nu a mai putut continua, fiind înlocuit patru minute mai târziu de Papa Waigo.
Fiorentina a pierdut deplasarea de la AS Roma, scor 0-1, din cadrul etapei a 24-a din Serie A, unicul gol al jocului fiind marcat de brazilianul Cicinho.