14.5 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateTenis - Andrei Pavel a fost eliminat în primul tur al turneului de la Marsilia

Tenis – Andrei Pavel a fost eliminat în primul tur al turneului de la Marsilia

Jucătorul român de tenis Andrei Pavel a fost învins astăzi, în primul tur al turneului de la Marsilia de francezul Julien Benneteau (locul 53 în clasamentul ATP), informează site-ul oficial al competiţiei dotată cu premii în valoare de 534.000 de euro.

Pavel a abandondat în setul doi, la scorul de 1-0 pentru adversarul său. Primul set fusese câştigat de Benneteau cu scorul de 6-2.

Tenismanul român va primi un cec în valoare de 4.900 de euro şi niciun punct în clasamentul ATP.

Pavel se află la cea de-a treia înfrângere în faţa unui jucător francez în decurs de cinci zile, după cele două meciuri pierdute la finele săptămânii trecute în Cupa Davis, cu Jo-Wilfried Tsonga şi Michael Llodra.