HCM Constanţa a obţinut joi prima victorie în Grupa B a Ligii Campionilor, după ce a învins cu scorul de 32-30 (14-10) formaţia suedeză Hammarby, dar are şanse minine să ajungă în Cupa Cupelor de pe locul 3.
Golurile echipei constănţene au fost marcate de Toma (11), Schuch (4), Adzic (4), Csepreghi (3), Hejtmanek (3), Mureşan (2), Kazic (2), Timofte (2) şi Schjolin (1).
Pentru suedezi, principalele goluri au fost marcate de Johansson (10) şi Grunsten (8).
În meciul tur, Hammarby a dispus de HCM Constanţa cu 33-25. Ca urmare, echipa constănţeană avea nevoie de o victorie la minimum 8 goluri diferenţă pentru a prinde locul al 3-lea în grupă, poziţie care ar califica-o în Cupa Cupelor. În acest moment, HCM Constanţa este pe locul 4 în Grupa B, la egalitate de puncte cu Hammarby (2), dar în ultima partidă, constănţenii vor juca pe terenul campioanei Europei, THW Kiel.
Handbal (m) : HCM Constanţa, prima victorie în Liga Campionilor
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei