Replica oferită de preşedintele Camerei Deputaţilor, Bogdan Olteanu, ambasadorului american Nicholas Taubman, este una "obraznică", iar Olteanu ar trebui să fie preocupat de reexaminarea Codului de Procedură Penală, a declarat pentru NewsIn preşedintele PD, Emil Boc.
"În loc să dea replici obraznice la o sesizare reală, domnul Bogdan Olteanu ar trebui să fie preocupat cum să reexamineze legea pentru a o pune în acord cu interesele României şi ale românilor. Ar fi avut dreptul să vorbească în cazul în care camera pe care o conduce ar adopta legi în concordanţă cu interesul românilor", a declarat Boc.
Comentând declaraţiile ambasadorului SUA la Bucureşti, Boc apreciază că intervenţia diplomatului se doreşte a atrage atenţia asupra impasului în care se află lupta anticorupţie. "Modificarea CPP poate compromite toate demersurile care vizează lupta anticorupţie, riscând să compromită statul de drept în România şi libertatea de exprimare", a subliniat liderul PD, insistând pe ideea că "orice semnal este binevenit pentru a împiedica abuzurile pe care modificările la CPP le instituie".
Emil Boc spune că declaraţiile lui Bogdan Olteanu sunt „obraznice”
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

