22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFC Vaslui administrează Universităţii Craiova a şaptea înfrângere consecutivă

FC Vaslui administrează Universităţii Craiova a şaptea înfrângere consecutivă

Formaţia FC Vaslui a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Universitatea Craiova, care a înregistrat astfel, în etapa a VIII-a, a şaptea înfrângere consecutivă în Liga I.În minutul 15, FC Vaslui a deschis scorul prin Marko Ljubinkovici, care a marcat cu un şut din voleu de la 25 de metri.Gazdele au mărit diferenţa în minutul 24, când Sabou a înscris cu capul, pe spate, de la 7 metri, după o centrare de la Dorinel Munteanu. FC Vaslui: 81. Hăisan – 25. Moraru, 15. Buhuş, 6. Ivan. 17. Bălace – 7. D. Munteanu. 16. Sabou – 20. Ljubinkovici, 11. Gheorghiu (30. Jovanovici '79), 10. S. Frunză (4. Panait '69) – 19. Temwanjera (26. Bukvici '56). Antrenor: Dorinel Munteanu.Universitatea Craiova: 23. Bornescu – 7. Ciucă, 18. Dănănae, 4. Mitchel, 27. Rose – 29. Gărgălie, 6. Stoica, 33. Ionescu, 30. Prepeliţă (8. Săceanu '7, 77. Wobay '46) – 11. Tănasă (20. Dina '84), 17. Baird. Antrenor: Daniel Mogoşanu.Cartonaşe galbene: Bukvici '79 / Bornescu '32, Stoica '55, Mitchel '64.