22 C
duminică, 12 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal (Under 21): Anglia-România 1-1, într-un meci amical

Fotbal (Under 21): Anglia-România 1-1, într-un meci amical

Selecţionata de tineret a României a remizat marţi seară, scor 1-1, cu reprezentativa similară a Angliei, într-o partidă de verificare disputată la Bristol. Englezii au deschis scorul în minutul 9, prin Derbyshire, iar elevii lui Emil Săndoi au egalat graţie reuşitei lui Bogdan Stancu din minutul 25, atacantul nostru înscriind cu mare noroc dintr-o lovitură liberă.
La "tricolorii" mici, nu a fost folosit mijlocaşul Universităţii Craiova, Valerian Gârlă. Emil Săndoi a trimis în teren următorii jucători:
Tătăruşanu – Tudose, Scutaru, Mardare, Sepsi – Torje (Cr. Tănase '89), Ropotan (cpt) (Larie '90), Bicfalvi (Păcuraru '87), Deac (Homei '76) – Stancu (Ochiroşii '84), Pălimaru (L. Ganea '56). Antrenor: Emil Săndoi