19.6 C
miercuri, 22 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Copa America: Argentina şi Paraguay, în sferturi

Fotbal – Copa America: Argentina şi Paraguay, în sferturi

Naţionalele Argentinei şi Paraguayului s-au calificat, luni noaptea (ora României), în sferturile de finală ale Copei America, competiţie care se dispută în Venezuela, informează l'equipe.fr.
Argentina a învins cu scorul de 4-2 reprezentativa Columbiei. Pentru Argentina au marcat Crespo ('19, pen.), Riquelme ('34, '45) şi Milito ('90), în timp ce golurile columbienilor au fost înscrise de Perea ('10) şi Castrillon ('72). Argentina a acumulat şase puncte după două meciuri, în timp ce Columbia rămâne la "cota" zero.
Paraguay a ajuns în sferturi după victoria cu 3-1 înregistrată în faţa reprezentativei Statelor Unite ale Americii. Barreto ('29), Cardozo ('40) şi Cabanas ('90) au înscris golurile învingătoarei, iar Clark ('40) a punctat pentru americani.