15.1 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova - Wurmla 4-0!!!!

Fotbal: Universitatea Craiova – Wurmla 4-0!!!!

Universitatea Craiova a disputat, duminică seară, al doilea amical al stagiului de pregătire din Austria. Adversara oltenilor a fost echipa din liga a treia austriacă Wurmla, pe care elevii lui Florin Cioroianu au învins-o cu scorul de 4-0 (2-0). Baird a deschis scorul în minutul 9, iar Dina l-a majorat în minutul 40, reluând cu latul de la 6 metri o centrare de pe dreapta. În minutul 52, Stoianof a obţinut un penalty, pe care l-a transformat portarul Bornescu, iar scorul a devenit 2-0. Al treilea gol al alb-albaştrilor a fost marcat de Wobay în minutul 64, din lovitură liberă de la 25 de metri.
Universitatea a evoluat în următoarea formulă: Bornescu – Ciucă, Gărgălie, Curteanu – Pârvu, Luţu, Săceanu, Rose – Dina, Baird, Tănasă. În repriza a doua au mai jucat: Dănănae, Stoica, Mitchell, Găman, Gârlă, Prepeliţă, Velcovici, Costea, Stoianof şi Wobay.