17.3 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Juniorii Universităţii au remizat cu Oţelul

Fotbal: Juniorii Universităţii au remizat cu Oţelul

Echipa de juniori a Universităţii Craiova nu a reuşit să obţină decât un rezultat de egalitate, scor 1-1 (1-0), cu formaţia similară a grupării Oţelul Galaţi, în prima partidă din faza semifinală a campionatului naţional. Alb-albastrii au marcat primii, în minutul 8, prin Mihai Costea. Moldovenii au egalat în minutul 80, când a înscris Cârjan. Antrenorul Gheorghiţă Geolgău a folosit următorii jucători: S. Lung – Boangiu, V. Găman, Neacşu, Buşu – Bărboianu, Argintaru (’81 Puchiu), Gângioveanu, Firţulescu (’89 Palcău) – M. Costea, Pătraşcu (’88 Ţăran). Meciul s-a jucat pe stadionul "Ion Oblemenco", în nocturnă. Într-o altă partidă disputată, duminică seară, FC Braşov a învins cu 1-0 pe Unirea Urziceni. Luni, Universitatea Craiova va întâlni formaţia Unirea Urziceni, de la ora 20.00.