Polițistii din cadrul Secției de Poliție Rurală Cujmir au depistat în trafic, joi, la ora 20.00, un bărbat de 52 de ani, din comuna Dârvari, în timp ce conducea un autoturism, pe DJ 562, în localitatea de domiciliu, fără a avea montate pe autoturism plăcuțe cu numărul de înmatriculare.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu privire la consumul de alcool și substanțe interzise, rezultatele fiind negative.
Din verificările efectuate s-a stabilit că autoturismul figurează ca fiind radiat.
În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Citește și: Gorj: Bărbat reținut după ce și-a lovit concubina

