26.2 C
Craiova
duminică, 6 iulie, 2025
Știri de ultima orăEvenimentTânăr salvat de medici după ce a căzut de pe bicicletă şi a intrat în şoc hipotermic

Tânăr salvat de medici după ce a căzut de pe bicicletă şi a intrat în şoc hipotermic

Un tânăr de 18 ani, din comuna hunedoreană Luncoiu de Jos, a fost salvat, marţi, de medici după ce, în stare de ebrietate fiind, a căzut de pe bicicletă şi a rămas într-un şanţ de pe marginea unui drum comunal, intrând în şoc hipotermic din cauza frigului de afară, anunță Agerpres.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Hunedoara, incidentul a avut loc marţi dimineaţa, în jurul orei 3,00. Bărbatul, care avea bicicleta lângă el, a fost preluat din şanţ de un echipaj medical şi a fost transportat la Spitalul Municipal Brad.

„În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea uşoară a biciclistului, care a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,69 de mg/l, alcool pur în aerul expirat”, a precizat sursa citată.

În cauză, poliţiştii au deschis un dosar de cercetare penală.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS