Un bărbat din Curtea de Argeş a murit la spital după ce a fost înjunghiat de o prostituată din Piteşti la care fusese şi pe care n-a vrut s-o plătească pentru că nu a fost mulţumit de prestaţie, informează Antena3.
Clientul prostituatei, un bărbat de 56 de ani, a venit de la Curtea de Argeș la Pitești după ce și-a dat întâlnire cu tânăra al cărui număr de telefon l-a găsit într-un anunț.
Ea avea o garsonieră închiriată special pentru activitatea pe care o presta și acolo l-a primit pe bărbat.
După ce a întreținut relații sexuale cu el, individul i-ar fi spus că nu vrea să plătească pentru că nu e mulțumit.
Bărbatul a vrut să plece fără să plătească și a fost înjunghiat. eL El a murit la spital din cauza numeroaselor plăgi înjunghiate.
”Clientul a încercat să plece și, în scara blocului, a fost înjunghiat. L-a lovit tânăra și a apărut și un bărbat, cel despre care se bănuiește că e peștele ei”, a povestit o femeie din bloc pentru Antena3.
Polițiștii au ridicat-o pe tânăra în vârstă de 22 de ani și pe „peștele“ ei. Cei doi sunt soț și soție și ambii l-au lovit cu cuțitul pe client.

