14.5 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportStinga a jucat o repriza

Stinga a jucat o repriza

Universitatea Craiova a jucat ieri, pe stadionul „Electroputere“, o partida amicala in compania formatiei Dunarea Giurgiu. Alb-albastrii s-au impus cu 3-1 (1-0), golurile fiind marcate de Dina (‘7), Argintaru (’62), Ciobanu ’88 si, respectiv, Manea (’71).

Universitatea a inceput meciul in urmatoarea formula: Bornescu – Mitchell, Ciuca, Craciunescu, D. Mihai – Dina, O. Stinga, Clitnovich, Girla – A. Piturca, A. Ionescu. Au mai jucat: Banica, Cagnea, Feleaga, Velcovici, Saceanu, Dananae, Argintaru, Curteanu si Ciobanu.

Antrenorul oaspetilor, Marian Ploae, a utilizat urmatorii jucatori: Ene – Ghencea, Fodor, Rusu, Nistorache – I. Cristian, Ciocirlan, Vasile, Cojonel – Lascarache, Zanfir. Au mai jucat: Popescu, Barbu, Matei, Sandu, Manea, Ionita, I. Valentin, Ploae jr. si Citu.

Sa remarcam ca, in prima repriza, antrenorul oltenilor, Ovidiu Stinga, si-a condus echipa din teren. De asemenea, in prima parte a partidei au jucat in echipa Universitatii australienii Mitchell si Clitnovich. Primul dintre acestia s-a facut remarcat prin intrarile dure asupra adversarilor, in timp ce Clitnovich a intrat intr-un anonimat total dupa primele zece minute ale partidei, intilnindu-se foarte rar cu mingea.