28.1 C
luni, 6 mai, 2024
Știri de ultima orăSportS-au inregistrat patru remize

S-au inregistrat patru remize

Prima mansa a 16-imilor Cupei UEFA s-a incheiat joi seara, o data cu disputarea ultimelor opt partide din aceasta faza a competitiei. Sa remarcam ca jumatate dintre meciurile jucate joi s-au incheiat la egalitate, inregistrindu-se trei remize „albe“ si un scor de 2-2.

Echipa Dinamo Kiev, cu Florin Cernat titular, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe teren propriu, in fata formatiei spaniole Villarreal. Cernat a evoluat pina in minutul 71, cind a fost inlocuit de Ninkovici. Ceilalti doi jucatori români de la Dinamo Kiev, Cristian Irimia si Tiberiu Ghioane, nu au fost inclusi in lotul pentru acest meci.

Intr-un alt joc disputat joi in 16-imile Cupei UEFA, echipa germana Alemannia Aachen, cu fundasul Laurentiu Reghecampf pe banca de rezerve, a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formatia olandeza AZ’67 Alkmaar. Reghecampf a fost introdus pe teren in minutul 76, in locul lui Michalke.

Iata rezultatele complete inregistrate in partidele disputate joi in cadrul primei manse a 16-imilor de finala ale Cupei UEFA: Dinamo Kiev – Villarreal 0-0, TSKA Moscova – Benfica Lisabona 2-0 (Berezutki ’11, Vagner Love ’60), Olympiakos Pireu – Sochaux 1-0 (Okkas ’29), Fenerbahce Istanbul – Real Zaragoza 0-1 (Alvaro ’72), FC Basel – OSC Lille 0-0, Alemannia Aachen – AZ’67 Alkmaar 0-0, Grazer AK – Middlesbrough 2-2 (Bezina ’63, Kollmann ’78 / Zenden ’52, Hasselbaink ’66), Heerenveen – Newcastle 1-2 (Huntelaar ’24 / Shearer ’69, Bowyer ’82).

Partidele retur se vor disputa joi, 24 februarie.