Eu cu cine mă mărit?
Distribuţia: Jennifer Lopez, Matthew McConaughey, Bridgette Wilson
Regia: Adam Shankman
Comedie – 2011
Nimeni nu înţelege dragostea şi romantismul mai bine decât Mary Fiore (Jennifer Lopez) – cea mai cunoscută organizatoare de nunţi din San Francisco. Specialistă în îndeplinirea viselor altora, ea e prea ocupată ca să mai aibă şi o viaţă personală.
În timp ce sărbătoreşte o nouă şi importantă comandă – nunta bogatei Fran Donolly (Bridgette Wilson-Sampras) – Mary este salvată de la o coliziune aproape fatală, cu un container scăpat de sub control, de către chipeşul doctor Steve Edison (Matthew McConaughey). După ce petrec împreună o seară încântătoare, Mary crede că a găsit, în sfârşit, un motiv pentru a se îndrăgosti. Din nefericire, va descoperi în curând că Steve este viitorul soţ al lui Fran Donolly, şi că Mary este organizatoarea nunţii lor. Cariera şi Cupidon se ciocnesc cap în cap.
Exact când Mary se gândeşte că mai rău de atât nu se poate, tatăl ei, Salvatore (Alex Rocco), se hotăreşte să se ocupe personal de viaţa amoroasă dezastruoasă a fiicei sale, aranjând căsătoria ei cu Massimo Lanzetta (Justin Chambers), care tocmai a sosit din Sicilia.
Acum, dragostea şi raţiunea sunt puse în balanţă. Îşi va abandona Mary cinismul şi va alege romantismul? Va învăţa să creadă în singurul eveniment pe care l-a planificat cu atâta minuţiozitate, dar pe care l-a evitat atât de obstinat? Va rămâne Mary fidelă carierei sau inimii? Filmul a primit pe site-urile de specialitate nota 7,8.
22.30 – Antena 1

