Președintele Camerei Deputaților, Roberta Anastase, a declarat astăzi în plenul reunit că începând cu viitoarea ședință, votul senatorilor și al deputaților va fi electronic, nu prin ridicarea mâinii, cum se întâmplă în prezent, informează NewsIn.
“Tocmai l-am întrebat pe secretarul general al Camerei, îmi confirmă că de la următoarea ședință se poate introduce practic votul electronic”, a declarat Anastase, după ce senatorul PNL Emilian Frâncu a cerut acest lucru de la tribuna Parlamentului.

