Știri de ultima orăActualitateAnastase anunţă introducerea votului electronic în plenul reunit de la viitoarea şedinţă

Anastase anunţă introducerea votului electronic în plenul reunit de la viitoarea şedinţă

Președintele Camerei Deputaților, Roberta Anastase, a declarat astăzi în plenul reunit că începând cu viitoarea ședință, votul senatorilor și al deputaților va fi electronic, nu prin ridicarea mâinii, cum se întâmplă în prezent, informează NewsIn.

“Tocmai l-am întrebat pe secretarul general al Camerei, îmi confirmă că de la următoarea ședință se poate introduce practic votul electronic”, a declarat Anastase, după ce senatorul PNL Emilian Frâncu a cerut acest lucru de la tribuna Parlamentului.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS