Știri de ultima orăActualitateGorj: S-au stabilit viceprimarii la Târgu Jiu

Gorj: S-au stabilit viceprimarii la Târgu Jiu

Un pesedist şi un liberal vor fi noii viceprimari ai municipiului Târgu Jiu. Este vorba de social-democratul Aurel Popescu şi liberalul Matei Nădrag. Potrivit primarului din Târgu Jiu, Florin Cârciumaru, PSD a desemnat şi consilierul judeţean care va ocupa unul din posturile de vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Gorj. Numele vicepreşedintelui PSD al CJ Gorj este Ciprian Florescu. Favorit să preia al doilea post de vicepreşedinte al Consiliului Judeţean este liberalul Victor Banţa, fost prefect şi inspector guvernamental. În Consiliul Local Târgu Jiu a obţinut 16 mandate, PP-DD trei şi PDL două. De asemenea, în Consiliul Judeţean USL are 21 de mandate, PDL 6 şi PP-DD 5.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS