Știri de ultima orăActualitateVicele CJ Gorj a demisionat

Vicele CJ Gorj a demisionat

Vasile Râbu, unul dintre vicepreşedinţii Consiliului Judeţean Gorj, a demisionat din funcţie. Fosta mână dreaptă a lui Ion Călinoiu, preşedintele Consiliului Judeţean Gorj, a decis să îşi încheie mandatul cu puţin timp înainte de termen şi să se întoarcă în minerit, unde a activat până să intre în administraţie. Vasile Râbu va prelua funcţia de director al Exploatării Miniere de Carieră Motru, ce funcţionează în cadrul Complexului Energetic Oltenia. „Mi-am dat demisia din funcţia de vicepreşedinte al Consiliului Judeţean pentru a mă putea întoarce în minerit. Voi prelua conducerea EMC Motru. Înainte de a veni la Consiliul Judeţean am condus activitatea de subteran din mineritul motrean”, a precizat fostul vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Gorj. De precizat că Râbu nu candidează pe vreun post la alegerile locale.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS