Universitatea din Craiova va semna luni un protocol de colaborare cu Ambasada Franţei şi Agenţia Universitară a Francofoniei în vederea deschiderii Lectoratului Francez din cadrul instituţiei. Iniţiat de Universitatea din Craiova, proiectul de redeschidere a Lectoratului Francez este realizat prin parteneriatul dintre cele trei instituţii, urmând ca „modelul Craiova” să fie aplicat şi de alte universităţi româneşti. Semnarea protocolului va avea loc la Casa Universitarilor, la ora 13:00, iar la ora 15:00 va avea loc un concert de muzică clasică susţinut de studenţii Departamentului de Arte de la Facultatea de Litere.
Universitatea din Craiova pregăteşte redeschiderea Lectoratului Francez
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

