Știri de ultima orăActualitatePe Autostada Bucureşti-Piteşti se circulă în condiţii de ploaie

Pe Autostada Bucureşti-Piteşti se circulă în condiţii de ploaie

Centrul Infotrafic a anunţat că în această dimineaţă pe autostrada A1 Bucureşti – Piteşti, traficul rutier se desfăşoară în condiţii de ploaie.
Poliţiştii le recomandă conducătorilor auto să circule cu viteză redusă, ţinând cont de fenomenul de acvaplanare.
De asemenea, Centrul INFOTRAFIC informează că, marţi dimineaţă, pe autostrada A1 se circulă în coloană la intrarea în Bucureşti dinspre Piteşti. Având în vedere că duminică şi luni au fost zile de sărbătoare legală, iar pe DN7 Veştem – Râmnicu Vâlcea – Pitești traficul greu a fost restricționat între orele 6.00 și 22.00, numărul de autotrenuri este mult mai mare decât într-o zi obișnuită.
Reprezentanţii INFOTRAFIC le recomandă conducătorilor de autotrenuri să se încadreze din timp pe banda numărul unu, în vederea efectuării virajului către DN Centura București, pentru a permite desfășurarea traficului ușor pe banda a doua.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS