Un cetăţean român a fost rănit în explozia care a avut loc astăzi în Cipru la baza militară navală Zygi, din apropierea oraşului oraşului Limassol, a anunţat Ministerul de Externe.
Potrivit MAE, citat de NewsIn, din datele furnizate de Spitalul General Nicosia, un cetăţean român a fost rănit în explozia din Cipru.
Acesta a suferit deja o intervenţie la braţul stâng, iar în prezent se află în perioada postoperatorie, starea de sănătate este bună şi este în afara oricărui pericol.
Explozia de la baza militară – care a avut ca origine material confiscat în 2009 de pe un vapor care mergea din Iran în Siria – s-a soldat cu 12 morţi şi 62 de răniţi. Explozia a scos din funcţiune uzina electrică Vassiliko, cea mai mare din ţară, ceea ce a provocat o pană de curent extinsă pe insula cipriotă.
Un cetăţean român a fost rănit în explozia din Cipru
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei