Medicii de familie acuză Casa Naţională de Asigurări de Sănătate (CNAS) că a furnizat cifre exagerate, iar în anumite situaţii chiar false, cu privire la procentul medicilor de familie care au semnat actele adiţionale la contractul cadru.
"Menţionăm că numărul semnatarilor este în realitate extrem de mic, datele furnizate presei de CNAS fiind demne de cele raportate în marile întreceri socialiste sau similare steagurilor lui Ghiţă Pristanda", au precizat reprezentanţii medicilor de familie, potrivit NewsIn.
Potrivit CNAS, 1.750 de medici de familie din cei 11.500 activi la nivel naţional au semnat actele adiţionale de furnizare de servicii medicale, medicamente şi dispozitive medicale pentru 2010, în baza cărora casele de sănătate au anuţat că se va desfăşura activitatea în iunie 2011.
Medicii de familie acuză CNAS că a exagerat procentul celor care au semnat actele adiţionale
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

