Mijlocaşul român Mirel Rădoi a fost titular în partida pe care formaţia Al Hilal, antrenată de Cosmin Olăroiu, a câştigat-o cu 2-0 în faţa echipei Al Watani, în optimile de finală ale Cupei Prinţului. În meciul de duminică, golurile au fost înscrise de Al Qahtani (’71) şi Wilhelmson (’90), iar Al Hilal a obţinut astfel accesul în sferturile de finală ale acestei competiţii.
Antrenorul Cosmin Olăroiu ar fi dorit ca meciul din optimile Cupei Prinţului să se joace ieri, deoarece în ultimele zile a avut mulţi jucători convocaţi la echipele naţionale, însă oficialii Federaţiei de Fotbal din Arabia Saudită nu au fost de acord cu amânarea partidei.
Mirel Rădoi a devenit, în această iarnă, cel mai scump jucător român transferat din Liga I la o echipă din străinătate, odată cu definitivarea trecerii sale de la Steaua Bucureşti la formaţia saudită Al Hilal, tranzacţie în urma căreia gruparea din Ghencea a încasat şase milioane de euro. Rădoi, care are 28 de ani, l-a detronat în clasamentul celor mai scumpe transferuri pe fostul fundaş al echipei Dinamo, Radu Ştefan, care a plecat la gruparea italiană Lazio Roma în schimbul a 5,4 milioane de euro.
Olăroiu şi Rădoi, în sferturile Cupei Prinţului
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

