Vicepreşedintele PNL Ludovic Orban va face parte din noua conducere interimară a PNL Bucureşti, alături de Eugen Nicolăescu, Marian Petrache şi Andrei Chiliman, a anunţat astăzi preşedintele PNL Călin Popescu Tăriceanu, cel care de altfel a preluat şefia organizaţiei.
"La Bucureşti, alături de Eugen Nicolăescu şi Marian Petrache au fost cooptaţi şi Andrei Chiliman şi Ludovic Orban", a declarat Tăriceanu, la finalul şedinţei conducerii PNL.
Cât priveşte situaţia de la sectoarele 2, 3, 4 şi 5, a căror conducere a fost dizolvată duminică de conducerea PNL, acestea vor fi coordonate de Cristian David, Eugen Nicolăescu, Cătălin Micula şi Mihai Voicu.
De asemenea, pentru organizaţiile din teritoriu, au fost desemnaţi Adrian Cioroianu la Timiş, Norica Nicolai la Arad , Ludovic Orban la Dâmboviţa, Adrian Iorgulescu la Sibiu, iar la Suceava şi Neamţ trebuie să se hotărască între ei Relu Fenechiu şi Romeo Stavarache.
Ludovic Orban a fost eliminat din conducerea PNL Bucureşti, după ce duminică au fost dizolvate birourile a patru sectoare. Conducerea interimară a organizaţiei a fost preluată de Tăriceanu
Orban, cooptat de Tăriceanu în echipa de conducere a PNL Bucureşti
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

