Acasă Sport Fotbal Amical | CSM Slatina a câștigat jocul cu CSM Alexandria

Amical | CSM Slatina a câștigat jocul cu CSM Alexandria

CSM Slatina s-a impus cu 2-1 în partida amicală susținută sâmbătă, în propria bază de pregătire, în fața colegei de competiție de la Liga 2, CSM Alexandria. Golurile oltenilor au fost marcate de Valentin Alexandru şi Kayondo Mahadi Maharez.

Tehnicianul Daniel Oprescu a utilizat formule diferite de start în cele două reprize. Toți componenţii echipei au avut acelaşi număr de minute jucate.

CSM Slatina, prima repriză: Velcu (Bănuţă) – Mitran, Abel Stan, Sălcianu, Călin Toma, Mircea Donca, Silvian Matei, Leaţă, Doman, Raul Popa, Valentin Alexandru.
CSM Slatina (repriza a doua): Bănuţă (Micu) – Constantin Radu, Robert Gherghe, Mondragon, Robert Riza, Năstăsie, Dorin Toma, Denis Dragu, Ciocâlteu, Cristinel Dinu (Marin), Kayondo.

„Mă bucur că am încheiat jocul fără accidentări. Spun asta pentru că în meciul precedent atacantul echipei noastre, Mihai Ion, şi-a rupt mâna. Va fi indisponibil o bună perioadă de timp. Este bine că am încheiat perioada pregătirii centralizate fără alte probleme medicale“, a declarat antrenorul grupării de pe malul Oltului, Daniel Oprescu.

Acesta a fost cel de-al doilea test susținut de băieții lui Dan Oprescu în această iarnă. Tot cu 2-1 a câștigat CSM Slatina și primul joc-școală, în fața Concordiei, la Chiajna. Următorul test al formației slătinene va avea loc miercuri și va fi contra echipei CSA Steaua Bucureşti.