Acasă Sport Fotbal Liga 3 / CSO Filiași – Vedița Colonești 4-0. Trupa lui Găman...

Liga 3 / CSO Filiași – Vedița Colonești 4-0. Trupa lui Găman a făcut legea pe teren

Formația CSO Filiași s-a impus categoric, scor 4-0, în partida susținută sâmbătă, pe teren propriu, în fața echipei Vedița Colonești. Disputa de pe stadionul „Orășenesc“ a contat pentru etapa a 2-a din Liga 3, seria 6.

Doljenii au deschis scorul în minutul 12, prin Alex Armășelu. Acesta a reluat sub bară de la 2 metri, după o centrare în forță de pe stânga a lui Fotescu, ușor deviată de Vîlcică.

S-a făcut 2-0 în minutul 17, prin Pencea, cu un șut puternic de la 12 metri, după ce inițial Vespe a avut șansa de a înscrie.

La reluare tot gazdele au fost la comandă şi au şi marcat rapid. A făcut-o Ionuţ Tătaru, care a reluat din faţa porţii, imparabil, o centrare venită dintr-o lovitură liberă, de pe dreapta, executată de Rogoveanu (’50, 3-0).

Rezultatul final l-a stabilit Ionuţ Zamfir cu un şut la colţul din dreapta al porţii (’87, 4-0).

CSO Filiași: Fl. Șerban – Dănescu, Tătaru, Calu, V. Popa – Armășelu (’72, Bubuioc), Pencea (’85, Duriţă), Rogoveanu (’72, Zamfir) – Vîlcică, Fotescu (’88, Manolache), Vespe (’88, Lungu). Antrenor: Mario Găman.

Vedița Colonești: Ciucă – Ciocîrlan (’46, Gheorghişor), Sanda, Negoiță, Alexandrescu – Cotigă, Mirică (’61, Bîră) – A. Popa (’61, Matei), Aria, R. Stancu (’61, Niţă) – Gh. Mihai (’18, R. Stanciu). Antrenor: Mircea Stan.

Cartonașe galbene: Pencea ‘4, Fotescu ’45, Armăşelu ’55 / Ciocîrlan ’21.

Au arbitrat: Cristian Anghelina – Cristian Cosmescu, Mădălin Prioteasa.

Observatori: Ionuț Cătălin Cușcă, Grigore Tomoioagă.

În runda viitoare din campionat, CSO Filiași va evolua în Bănie, în fața echipei secunde a clubului Universitatea Craiova. Confruntarea va avea loc vineri, 10 septembrie, de la ora 17.00, pe stadionul „Extensiv“.

Până atunci, însă, CSO Filiași va susține meciul din turul 4 al Cupei României. Elevii lui Mario Găman întâlnesc marți, 7 septembrie, de la ora 16.30, pe stadionul „Orășenesc“ din Filiași, pe divizionara secundă Viitorul Pandurii Târgu Jiu.