Acasă Sport Baschet (m): Victoria Oradei a calificat-o pe SCM-U Craiova în sferturile Cupei...

Baschet (m): Victoria Oradei a calificat-o pe SCM-U Craiova în sferturile Cupei României

Baschetbaliştii craioveni (în alb) continuă în Cupa României

Echipa masculină de baschet SCM-U Craiova a obţinut astăzi calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, după ce CSM Oradea a câştigat şi meciul retur cu Gaz Metan Mediaş (scor 89-74) contând pentru optimile Cupei.

Oltenii au jucat în primul tur cu Steaua Bucureşti, înregistrând o înfrângere (71-79)  şi un egal (81-81).

Burlacu şi colegii săi merg mai departe în calitate de „lucky looser” (pierzătorul norocos).

În sferturile de finală s-au mai calificat Energia Târgu Jiu, U BT Cluj, Steaua CSM Bucureşti, BCM-U Piteşti, CSM Oradea, BC Mureş şi Dinamo.