Acasă Sport Tenis Întunericul a oprit meciul! Ana Bogdan şi Sharma îşi continuă duelul azi

Întunericul a oprit meciul! Ana Bogdan şi Sharma îşi continuă duelul azi

Meciul dintre jucătoarea română de tenis Ana Bogdan şi australianca Astra Sharma a fost suspendat din cauza întunericului, miercuri seară, la scorul de 1-1 la seturi, în optimile de finală ale turneului Ţiriac Foundation Trophy (WTA 125), dotat cu premii totale de 115.000 de dolari şi găzduit de Centrul Naţional de Tenis din Bucureşti.

Ana Bogdan (30 ani, 62 WTA), principala favorită, a câştigat primul set cu 7-6 (7/2), iar Sharma (28 ani, 216 WTA) s-a impus în actul secund cu 7-6 (7/3). Cele două seturi au fost foarte disputate şi au avut o durată de două ore şi 39 de minute.

Meciul va continua joi, cu setul al treilea, urmând să se dispute pe Terenul Central, după partidele Maria Sara Popa – Sara Errani (10:30) şi Irina Bara – Darja Semenistaja, potrivit organizatorilor.

Citeşte şi: Autokappa Trophy 2023 a ajuns la final! Craioveanul Ionuț Dumitru și Maria Șandru au triumfat