Acasă Sport Baschet Baschet / Misiune îndeplintă! SCMU Craiova a trecut și a doua oară...

Baschet / Misiune îndeplintă! SCMU Craiova a trecut și a doua oară de Laguna Sharks

SCMU Craiova și-a îndeplinit obiectivul din această săptămână, și anume să bifeze două victorii în play-off, în fața formației Laguna București. Joi seară, oltenii s-au impus cu 74-61 în meciul doi și astfel sunt cu un pas și jumătate în turul următor. Pentru a obține calificarea, SCMU mai este nevoită să câștige un meci împotriva grupării din capitală.

Laguna a jucat cu încredere și a doua partidă de la Craiova, iar acest lucru s-a văzut și pe tabela de marcaj. Dacă la pauza mare se aflau în avantaj, scor 39-38, înainte de ultimele 10 minute scorul era tot în favoarea modestei formații a lui Minic (54-55). În sfertul al patrulea, echipa mai bună s-a evidențiat, iar SCMU Craiova și-a asigurat victoria fără prea mari emoții.

Meciul trei dintre cele două formații va avea loc luni, de la ora 18.00, la București.