Acasă Sport Tenis Tecău şi Rojer, în sferturi la Hamburg după abandonul lui Cabal şi...

Tecău şi Rojer, în sferturi la Hamburg după abandonul lui Cabal şi Farah

Perechea româno-olandeză Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Hamburg (ATP). Aceştia au profitat de abandonul columbienilor Juan Sebastian Cabal/Robert Farah, marţi, la scorul de 6-6. Meciul s-a încheiat după doar 51 de minute.

Tecău şi Rojer şi-au asigurat un cec de 13.570 euro şi 90 de puncte ATP la dublu, informează Agerpres.

Cuplul româno-olandez are acum 8-4 în meciurile directe cu columbienii Cabal/Farah, aceasta fiind a treia victorie consecutivă.

În sferturi, Tecău şi partenerul său vor juca împotriva învingătorilor din meciul Frederik Nielsen (Danemarca)/Tim Puetz (Germania) – Nicolas Mahut/Fabrice Martin (Franţa).

Citeşte şi: Niculescu, Cristian şi Paar, continuă în calificările de la Roland Garros