Acasă Sport Galacticele au confirmat în Moldova

Galacticele au confirmat în Moldova

Fără Elisei, Gatzel şi Gheorghe, accidentate, şi cu Luca şi Maier pe banca de rezerve,       Oltchim Râmnicu Vâlcea a rezolvat repede la Brăila problema celor două puncte. Galacticele s-au impus cu 34-21, după ce au condus din primul şi până în ultimul minut de joc. În minutul 11 era deja 4-11, iar la pauză 8-18, spre dezamăgirea celor 1.500 de suporteri brăileni. Ostilităţile au decurs asemănător şi în partea a doua a întâlnirii, gazdele echilibrând partida abia după ce Tadici a rulat întreg lotul pe care l-a avut la dispoziţie.
Pentru „chimiste“ au marcat: Vădineanu – 7, Manea – 2, Gâlcă – 7, Meiroşu – 6, Nechita – 1, Maier – 3, Lecuşanu – 3, Luca – 2, R. Ivan – 2. Motogna – 1. Principala marcatoare a gazdelor a fost Moise, cu zece goluri.