Acasă Sport Volei Vremea oltenilor! SCMU Craiova, victorie mare de trei puncte cu Unirea Dej

Vremea oltenilor! SCMU Craiova, victorie mare de trei puncte cu Unirea Dej

SCMU Craiova a trecut rapid peste eșecul cu Dinamo, de vineri, și s-a impus cu scorul de 3-1 (25-20, 24-26, 26-24, 25-18) în fața formației Unirea Dej, într-un joc aproape capital pentru accederea în play-off. Băieții pregătiți de Dănuț Pascu au făcut un joc solid, iar la final s-au putut bucura de trei puncte mari.

Dacă în primul set alb-albaștrii s-au impus ceva mai clar, scor 25-20, în actele doi și trei, bătălia a fost una crâncenă. Cele două formații au mers cap la cap, au punctat spectaculos și și-au însușit fiecare câte un set. La final, SCMU a fost echipa mai lucidă și, totodată, mai valoroasă, iar meciul l-a închis cu 25-18 în actul al patrulea.

SCMU Craiova: Gommans, Kovacevic, Bartha, Lică, Suson, Diaconescu (L), Teleleu, Călin, Georgescu, Grigoraș, Lupu.

Pentru craioveni va urma un turneu la Galați, în perioada 27-29 martie, în compania formațiilor Arcada, Timișoara și Baia Mare.