Acasă Sport Volei SCMU Craiova defilează în Cupă. Oltenii vor juca cu Dinamo pentru trofeu

SCMU Craiova defilează în Cupă. Oltenii vor juca cu Dinamo pentru trofeu

SCMU Craiova este în formă maximă în acest început de an. După victoria fără dubii în fața grupării din Zalău, din sferturi (3-0), trupa lui Dănuț Pascu a făcut instrucție și cu Unirea Dej, în semifinale. Și de această dată a fost o victorie tot în trei seturi, scor 25-21, 25-13, 25-16, la capătul unei partide controlate în totalitate de olteni.

Dacă în primul set bătălia s-a ținut până pe final, jucătorii de la Unirea Dej s-au văzut fără nicio șansă până la final. Craiovenii au controlat în totalitate partida, au dominat jocul atât la preluare, cât și de lângă fileu și s-au impus fără foarte mari emoții.

În cealaltă partidă din semifinale, Dinamo a învins-o pe Arcada Galați, surprinzător, cu scorul de 3-0 (25-19, 25-19, 25-20) și astfel va juca împotriva Craiovei, în finala de mâine. Partida este programată de la ora 14.00 și va fi transmisă pe TVR 3.