Acasă Sport Tenis Ana Bogdan, eşec surprinzător la Miami! Tânăra Montgomery a dat lovitura

Ana Bogdan, eşec surprinzător la Miami! Tânăra Montgomery a dat lovitura

Ana Bogdan a ieșit încă din primul tur al turneului de la Miami, după ce a fost învinsă în 3 seturi de tânăra Robin Montgomery, scor 6-3, 3-6, 3-6.

Cu toate că a făcut un prim set foarte bun pe care l-a și câștigat, Ana Bogdan a căzut inexplicabil în setul secund, pe care l-a pierdut cu același scor cu care l-a câștigat pe primul, 6-3. În decisiv, tânăra jucătoarea din America și-a dat și mai bine drumul la joc, iar după 39 de minute a obținut o calificare neașteptată în turul doi.

Miami Open are loc în perioada 21 martie – 2 aprilie, pe hard, face parte din categoria „WTA 1000” și are premii totale în valoare de $8.800.000.

Citeşte şi: Irina Bara e în optimi la Maribor după un meci disputat cu Ozgen