Acasă Sport Tenis Patricia Țig, în sferturi la Istanbul după un joc impecabil cu Misaki...

Patricia Țig, în sferturi la Istanbul după un joc impecabil cu Misaki Doi

Patricia Țig a reușit un meci fantastic în optimile turneului de la Istanbul. Românca a spulberat-o pe japoneza Misaki Doi, scor 6-2, 6-0, după un meci în care toate i-au mers perfect. Partida a durat o oră și șase minute.

Singurele momente de echilibru s-au dus în primul sfert, până la scorul de 3-2, când Țig a reușit nu mai puțin de nouă game-uri consecutive și a închis meciul fără probleme.

O singură dubă greșeală și un singur as a reușit Patricia în acest joc, în timp ce japoneza a înregistrat trei duble greșeli.

În sferturile turneului din Turcia, Patricia Țig o va întâlni pe învingătoarea duelului Gasparyan (Rusia) – Peterson (Suedia).