Acasă Sport Handbal Handbal / „U“ Craiova, înfrângere la debutul în playoff-ul tineret al Diviziei...

Handbal / „U“ Craiova, înfrângere la debutul în playoff-ul tineret al Diviziei A

Echipa masculină de handbal Universitatea Craiova a debutat cu un eşec în playoff-ul tineret al Diviziei A, Seria C. Formaţia din Bănie a cedat cu scorul de 36-31 pe propriul teren în faţa echipei Sânnicolau Mare, la capătul unui meci interesant, dar în care principalul marcator al alb-albaştrilor nu a evoluat.

Craiovenii au încercat să producă un handbal bun joi după masă, dar s-au lovit în mai multe momente de un adversar complicat, care a venit în Bănie să ia toate punctele. Problema principală a oltenilor a fost că nu s-au putut baza pe Ovidiu Ianaşi, principalul marcator, astfel că misiunea a fost extrem de grea. Ambele reprize au fost echilibrate, dar de fiecare dată oaspeţii au avut un plus pe tabelă. După 17-15 la pauza mare pentru Sânnicolau, craiovenii au încercat revenirea, dar tot adversarii au punctat pe contraatacuri în momentele cheie. La final, scorul a fost 36-31 pentru Sânnicolau Mare.

Pentru Universitatea Craiova urmează duelul de la Piteşti, cu CSU, de duminică.

Citeşte şi: Handbal / Meci infernal pentru SCM pe terenul Bistriţei