Acasă Sport Handbal Super victorie! Handbaliștii Universității au învins clar Oradea, în Bănie

Super victorie! Handbaliștii Universității au învins clar Oradea, în Bănie

Echipa masculină de handbal Universitatea Craiova a dispus de formația secundă a celor de la CSM Oradea, scor 39-30, în etapa cu numărul 9 din Seria C a Diviziei A. Aceasta a fost cea de-a treia victorie a alb-albaștrilor în noul sezon.

După o primă repriză echilibrată terminată la egalitate (16-16), oltenii s-au desprins decisiv în partea secundă și nu au mai dat nicio șansă adversarilor. Diferența dintre cele două formații a crescut de la minut la minut, iar la final craiovenii s-au impus la nouă goluri.

Craiova: Gheorghiță, Bureța – Ianăși 8, Tudosie 6, Luntraru 4, Iovănescu 3, M. Păun 3, Matei 3, Gușatu 3, A. Păun 3, Rușeanu 3, Nica 1, Budoiu 1, Coadălată 1, Micu. Antrenori: Cătălin Popescu, Costin Dumitrescu.

Următorul meci pentru handbaliștii craioveni este programat săptămâna aceasta, la Timișoara.