Acasă Sport Handbal Handbal (m) / Greu la Sânnicolau! „U“ Craiova se întoarce fără puncte...

Handbal (m) / Greu la Sânnicolau! „U“ Craiova se întoarce fără puncte din Banat

Handbaliştii de la Universitatea Craiova nu au avut sorţi de izbândă în acest weekend, la Sânncolau Mare. Formaţia pregătită de Cătălin Popescu şi Costin Dumitrescu au cedat în faţa gazdelor cu scorul de 37-32 la capătul unui joc intens, rigid, dar şi cu multe goluri spectaculoase. Partida a contat pentru etapa a 6-a din Divizia A, Seria C.

Per total, partida a fost una destul de echilibrată, dar Sânnicolaul Mare a avut, de fiecare dată, un plus pe tabelă. Gazdele au condus la pauză cu scorul de 18-15, iar în partea a doua şi-au păstrat avantajul destul de important. La finele celor 60 de minute, „U“ Craiova s-a recunoscut învinsă şi a înregistrat cel de-al patrulea eşec stagional.

Universitatea Craiova: Gheorghiță, Bureța – Luntaru 9, Ianăși 9, Matei 6, Florea 2, Rușeanu 2, Coadălată 2, Micu 1, Iovănescu 1.

Formația antrenată de Costin Dumitrescu și Cătălin Popescu va sta în ultima etapă din prima fază a campionatului.

Citeşte şi: Aşa da! România a învins convingător Ucraina şi prinde curaj în grupa preliminară