Acasă Sport Fotbal Serie B | Valentin Mihăilă a marcat, din nou, pentru Parma

Serie B | Valentin Mihăilă a marcat, din nou, pentru Parma

Internaţionalul român Valentin Mihăilă a marcat golul echipei Parma, care a terminat la egalitate cu US Cremonese, 1-1, duminică, pe teren propriu, în etapa a 37-a, penultima din Serie B.

Oaspeţii au marcat primii, prin argentinianul Franco Vazquez (’25), fost jucător al Parmei. „Țintă“ a egalat în min. 56, din pasa lui Dennis Man.

Fostul fotbalist al Universității Craiova a mai marcat un gol în minutul 4 al partidei, dar reuşita sa a fost anulată pentru offside.

Ambele echipe au încheiat meciul în inferioritate. Parma a jucat în zece din min. 14, când Botond Balogh a primit cartonaşul roşu. De la oaspeţi a fost eliminat Charles Pickel (’70).

Valentin Mihăilă, care a evoluat 78 de minute, a ajuns la 6 goluri marcate în 31 de partide.

Dennis Man a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 38.

Palermo, la care Ionuţ Nedelcearu a jucat 83 de minute, a remizat acasă cu Ascoli, 2-2, informează Agerpres.

Pisa, la care Marius Marin a fost integralist, a încheiat şi ea la egalitate cu FC Sudtirol, 2-2.

SSC Bari, echipa lui George Puşcaş, care a jucat din minutul 59, a obţinut un punct la Cittadella, 1-1, dar rămâne pe loc direct retrogradabil.