Acasă Sport Fotbal Amical | CSM Slatina şi CSA Steaua Bucureşti au remizat pe „1...

Amical | CSM Slatina şi CSA Steaua Bucureşti au remizat pe „1 Mai“

Divizionarele secunde CSM Slatina şi CSA Steaua Bucureşti au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), amicalul susţinut sâmbătă, pe stadionul „1 Mai“. Gruparea olteană a deschis scorul prin de mijlocaşul Raul Popa (’17). Steliştii au restabilit egalitatea înainte de final, prin Daniel Vîrtej (’87).

CSM Slatina, prima repriză: Micu – Mitran, Abel Stan, Călin Toma, Donca, Dorin Toma, Leaţă, Cătălin Doman, Raul Popa, Valentin Alexandru.
CSM Slatina, repriza a doua: Velcu – Constantin Radu, Robert Gherghe, Sălcianu, Riza, Silvian Matei, Năstăsie, Denis Dragu, Ciocâlteu, Marin, Kayondo.

Acesta a fost cel de-al treilea joc-şcoală susţinut de formaţia antrenată de Daniel Oprescu. În primele două, CSM Slatina a înregistrat victorii, ambele cu 2-1, în faţa echipelor Concordia Chiajna şi CSM Alexandria.

Gruparea de pe malul Oltului va continua meciurile de pregătire cu un joc împotriva formaţiei Flacăra Horezu. Disputa va avea loc vineri, 9 februarie, de la ora 11.00, pe teren propriu.

Citeşte şi: ACSO Filiași a pierdut amicalul cu CS Mioveni, dar a pus probleme (VIDEO)