Acasă Sport Fotbal Ivaylo Petev: „Putem încerca să aducem anumiți jucători“

Ivaylo Petev: „Putem încerca să aducem anumiți jucători“

Antrenorul formației Universitatea Craiova, Ivaylo Petev, nu a trecut prea ușor peste faptul că echipa sa a încasat două goluri la foc automat în meciul cu UTA.

Am început foarte prost, am primit două goluri precum copiii de grădiniță. După 30 de minute am reacționat. Am controlat a doua repriză și am avut multe ocazii. Am ratat și un penalti, dar pierdem alte două puncte. Nu este pentru prima dată când primim asemenea goluri.

Ce voi schimba? Trebuie să schimb ceva! Avem probleme în defensivă, dar echipa nu a reacționat bine când am pierdut posesia. Subestimăm anumite situații, de aceea primim două goluri. Trebuie să schimbăm ceva! Putem încerca să aducem anumiți jucători, dar vom vedea. Dacă ne dorim să obținem ceva, trebuie să fim 100% concentrați în defensivă“, a spus tehnicianul bulgar, la Digi Sport.

Întrebat dacă va avea sprijinul patronului Mihai Rotaru și în următorul sezon, Ivaylo Petev a spus râzând: „Nu am vorbit cu patronul. Vom vedea“.