Acasă Sport Fotbal Serie B | Valentin Mihăilă l-a învins pe Pigliacelli în Parma –...

Serie B | Valentin Mihăilă l-a învins pe Pigliacelli în Parma – Palermo 3-3

Fostul atacant al Universităţii Craiova, Valentin Mihăilă, a marcat un gol pentru Parma, care a remizat cu Palermo, 3-3, duminică, pe teren propriu, în etapa a 16-a din Serie B. „Ţintă“ l-a învins pe fostul său coleg de la Ştiinţa, Mirko Pigliacelli, în prelungiri, mai exact în minutul 90+1, reducând din diferenţă, pentru 2-3. Gazdele au mai marcat prin Estevez (’51) şi Charpentier (’90+5). Oaspeţii au condus la pauză cu 2-0, după golurile lui Brunori (‘3, ’18). A treia reuşită i-a aparţinut lui Segre (’85).

Vali Mihăilă a intrat pe teren în minutul 73, în locul lui Dennis Man. Pentru Vali Mihăilă a fost primul gol marcat în acest sezon de Serie B, în care a jucat 12 partide.

Fundaşul Ionuţ Nedelcearu a rămas pe banca de rezerve la oaspeţi.

Parma este lider în Serie B, cu 34 de puncte. Palermo ocupă locul 8, cu 25 de puncte.

Citeşte şi: Hermannstadt – „U“ Craiova 2-1 | Ivaylo Petev: „Era echitabil un egal“