Acasă Sport Fotbal CFR Cluj l-a transferat pe atacantul bosniac Luka Juricic

CFR Cluj l-a transferat pe atacantul bosniac Luka Juricic

CFR Cluj şi FC Piunik Erevan au ajuns la un acord privind transferul jucătorului bosniac Luka Juricic la echipa din Gruia, a anunţat, astăzi, clubul ardelean pe pagina sa de Facebook.

Atacantul de 26 de ani vine la CFR după un sezon petrecut în Armenia, la fosta adversară din preliminariile Champions League pentru care a jucat 46 de partide şi a înscris nu mai puţin de 25 de goluri. Juricic, care are şi cetăţenie croată. A mai evoluat la HNK Sibenik (Croaţia), Gimpo FC (Coreea de Sud), NK Siroki Brijeg, FK Zeljeznicar Sarajevo (ambele din Bosnia-Herţegovina).

Luka Juricic a jucat împotriva CFR-ului în meciul câştigat de Piunik cu 4-3 la loviturile de departajare, după 2-2 la capătul prelungirilor, pe 13 iulie 2022, la Cluj-Napoca, în manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Campionilor. Atunci, Juricic a intrat la pauză.

Citeşte şi: Juniori | Rezultate modeste în weekendul trecut pentru Universitatea Craiova