Acasă Sport Fotbal CFR Cluj a remizat cu AFC Hermannstadt într-un meci amical

CFR Cluj a remizat cu AFC Hermannstadt într-un meci amical

Viitoarea adversară a Universității Craiova din play-off-ul Superligii, CFR Cluj, a susținut luni un joc de verificare în compania echipei AFC Hermannstadt. Testul s-a consumat la Cluj și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Sibienii au deschis scorul prin Petrişor Petrescu (’49), dintr-o lovitură liberă. La această fază portarul Bălgrădean s-a lovit cu capul de bară și a fost transportat cu salvarea la spital pentru investigații.

Campionii en titre au reușit egalarea prin Anton Maglica (’60).

CFR Cluj, prima repriză: Scuffet – Braun, Billong, Ţîru, Peteleu – Hoban, Muhar – Bordeianu, Cvek, Fica – Maglica.
CFR Cluj, repriza a doua: Bălgrădean (Pînzariu) – Braun, Billong (Kolinger), Ţîru (Yuri), Peteleu – Hoban, N. Boateng (Razak) – Filip, Cvek, Fica – Maglica.

AFC Hermannstadt, prima repriză: Muţiu – Medina, Antoche, C. Ene, Issah – Mino, D. Iancu – Balaure, Limaj, G. Iancu – Babic.
AFC Hermannstadt, repriza a doua: Letica – Baba, Uțiu, Buhăcianu, Oroian, Popescu, Stoica, Petrescu, Bejan, Popa, Bărbuț, Biceanu.

Partida Universitatea Craiova – CFR Cluj, din etapa 2 a play-off-ului din Superligă, va avea loc duminică, 2 aprilie, de la ora 21.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“.

În ceea ce o privește pe AFC Hermannstadt, aceasta va juca pe teren propriu împotriva echipei FC Botoșani. Jocul din etapa 2 a play-out-ului este programat sâmbătă, 1 aprilie, de la ora 17.00.