Acasă Sport Fotbal Amical | Universitatea Craiova și CSM Slatina au remizat în Luncă

Amical | Universitatea Craiova și CSM Slatina au remizat în Luncă

Pauza competițională prilejuită de meciurile echipei naționale a permis echipelor din primele două eșaloane să-și programeze partide de verificare în care să-și mai regleze jocul. Este și cazul Universității Craiova, care a avut-o parteneră de antrenament pe divizionara secundă CSM Slatina. Cele două grupări s-au întâlnit astăzi, în cantonamentul din Lunca Jiului și au remizat, scor 0-0.

Așa cum era de așteptat, cele două staff-ul tehnice au folosit formule distincte în cele două reprize.

Universitatea Craiova:

Repriza 1: L. Popescu – Vlădoiu, Silva, Mendy, Vînă, Căpățînă, Hanca, Cîmpanu, Roguljic, Barbu, Koljic.
Repriza a 2-a: Lazar – Hanca, Găman, Badelj, Vînă, Roguljic (’80, Mendy), Mateiu, Tomasec, Stana, Cîmpanu, Rivaldinho.

CSM Slatina:

Repriza 1: Pop – Radu, Smirnov, Manea, Pisăru – Oprescu, Doman, Leață, Danciu, Trașcă, Plokhotnyuk.
Repriza a 2-a: Silveanu – Stan, Gherghe, Sălceanu, A. Dinu, Toma, Șerban, Niță, Ciocâlteu, C. Dinu, Nițu.