Acasă Sport Fotbal Universitatea II Craiova s-a impus în testul cu Gilortul

Universitatea II Craiova s-a impus în testul cu Gilortul

Echipa secundă a Universităţii Craiova s-a impus la limită, scor 1-0, în partida amicală susţinută astăzi, pe terenul sintetic de la „Aripile“, în compania formaţiei Gilortul Târgu Cărbuneşti. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stana.

Universitatea II Craiova, prima repriză: Găgeatu – Alexandru Fărăgău, Karlo Tomasec, Juraj Baldej, Benga – Sala, Rădulescu, Stana – Călin, Dragoş Popa, Bană.
Universitatea II Craiova, repriza a doua: Găgeatu – Niţuică, Juraj, Mendy, Ene – Sala, Tomşa, Cristescu – Neaţă, Melniciuc, Ciolacu. A mai intrat Domnu.

Gilortul Tg. Cărbuneşti: Opriţa – Marica, Leo, Siewe, Dogaru – Avramescu, Calotă, Roncea – Săulescu, Gilcescu, Bucur. Au mai intrat: Iutalim, Oprisa, Ciutică, Marină, Căldăraru, Almăjanu, Lazăr, Pobirci, Nejoiu, Roşu, Brujan. Antrenor: Mario Găman.

„Nu punem accent pe rezultat. E bine că ne-am impus, dar noi am urmărit să le dăm minute tuturor jucătorilor. Ne bucurăm că nu au apărut accidentări şi putem să ne continuăm pregătirile conform programului“, a declarat antrenorul secund al „satelitului“, Dragoş Bon, pentru GdS Sport.

Acesta a fost cel de-al doilea amical susţinut de Universitatea II Craiova în această iarnă. În primul test, „satelitul“ a cedat, scor 3-4, în faţa echipei Daco-getica Bucureşti.

Următorul test al băieţilor antrenaţi de Corneliu Papură şi Dragoş Bon va avea loc sâmbătă, de la ora 12.00, tot pe „Aripile“, cu CSM Alexandria. Universitatea II Craiova va mai juca împotriva echipelor Viitorul Şimian (22 februarie), Sporting Roşiori (25 februarie) şi Viitorul Dăeşti (3 martie).

Citeşte şi: Amical | CSM Slatina a remizat cu CSA Steaua la Bucureşti